1-8-500 blogi: viies ja kuues päev

IMG_5700
Hei!
Tänaseks on sõidetud seitse etappi ja kuus päeva. Kõige hullem päev oli eile, kui võtsime ette Lähte maratoni etapi hommikul ja Kalevipoja peale lõunat.
Lähte etapi algus oli päris valus, hoogu hoiti suurest eufooriast üleval ja esimesed kilomeetrid terviseraja küngaste vahel võeti väga valusalt. Pärast neljandat kilomeetrit tõmbasime esimestel meestel juhtme seinast välja, et enne poolt etappi keegi ära ei kustuks ja oleks midagigi ka õhtuseks etapiks varuks. Sõita sai päris palju metsa- ja suusaradadel, lumi kandis veel enamvähem. Päike paistis kõrgelt ja emotsioonid olid lõpuni laes. Peale 3,5 tunnist sõitu pakkisime rattad bussidesse ja sõitsime tagasi Kuremaale, et võtta korralik lõunasöök ja koguda energiat õhtuseks Kalevipoja etapiks.
Pealelõunases stardis oli 90% rattaid, kus sadulates enesekindlad ratturid, kes valmis uuteks väljakutseteks. Kevadine päikene teeb oma töö ja oli ikka päris keeruline normaalses konditsioonis radasid peale asfalti leida. Metsaalune lumikate oli kui pudru. Järgmine valik oli kruusatee, mis oli kui liimi sees sõitmine ja muda vanni võtmine, aga hetkel paremaid valikuid ei olnud või siiski jõudsime otsapidi asfaltile, kus saime korralikus vastu küljekas oma 15 km tõmmata ketis kuniks jõudsime Laiuse mäe otsa. Siin sai tehtud mõned loodusfotod nagu soojamaa kevadlaagrites Hispaanias või Itaalias kombeks kauni vaatega platoolt. Pärast poseerimist istuti sadulasse ja täiega kohalikust slaalominõlvast alla, näod õnnest õitsemas, see oli selle etapi kõrghetk ja tõeliselt äge. Nüüd võtsime suuna Kuremaa poole nii nagu Laiuse mäe alt ikka läheb, kuid ilma metsalõikudeta ja nii me ca 2,5 tunniga seekord piirdusime. Tegime täpselt niipalju, et oleks mõnus ja natuke peale, tõestada pole vaja midagi.

Tänane päev algas väga entusiastlikult. Hommikusöök pidi algama 9, aga 08:45 oli pudrukausis ainult riismed ja õnnelikud näod laudade tagant tervitamas. Egas midagi, ladusin taldrikule seda, mida veel oli ja sai korralikult kõhu täis, et uuele päevale vastu minna. Täna ootas meid kõige lõunapoolsem etapp Tartu taga Vooremäe maratoni rada. Saime sõita lumel, jääl ja lumepudrus ja ka kruusateedel, mida hetkel võis nimetada mudasingliteks, kus puude asemel veelombid. Rada saime läbida 80% ulatuses, kahjuks pidime vahele jätma kõige magusama ehk Vooremäe terviserajad kuna metsavahel lumi enam ei kandnud, aga mõned metsasinglid saime siiski võtta koos paari korraliku laskumisega, kus sai nii mõnigi põlv ja õlg maha toetatud, jälle püsti ja edasi. Kokku tuli korralik päev ajaga 3,40, mida oli parasjagu kõigile. Peale sõitu kiire riiete vahetus, kuum ja väga maitsev kohvi Lange motokeskuse kohvishopist, rattad bussidesse ja suund Jõulumäele, et võtta homme ette laagri viimasel päeval 8 etapp, Jõulumäe rattamaraton.

Toetajad