Raplamaa rattamaratonil jäi kaksikvõit koju

Hawaii Express Estonian Cup neljas osavõistlus Raplamaal kordas eelmise etapi eelset stsenaariumi – kas taevaluugid jäävad suletuks või ei.

Siinne rada on sarja üks raskemaid ja vihmasajus paneb paljude kannatused proovile. Öösel lakkamatult kallanud vihm lühendas korraldajate otsusel siiski võistlusrada – legendaarne ja oma nime väärt Pasaaugu singel jäeti väja.

Õnneks oli päev kuiv ja stardiks pilve tagant väljas ka päike. Eliitklassi sõitjate hulgas pandi jõuvahekorrad kiiresti paika, sest juba esimese kolmandiku peal olnud mäefinishisse tulid kohaliku klubi värvides Peeter Tarvis jun. ja Gert Jõeäär pea kaheminutilise eduga.

Kahekesi võeti kõik vahefinishid ja kahekesei kood veereti ka üle lõpujoone. Ajaloo annaalidesse läheb võitjana kirja Peeter Tarvis jun. “Saime juba Paluküla mägede tõusudeks vahe sisse ja ei hakanud üksteist katki ka sõitma, ikkagi sama tiimi mehed. Selline mõnusas taktis sõit”, sõnas täna teise koha võtnud jäänud Jõeäär.

DSC_9866

Naiste võitja oli mõnes mõttes selge juba enne starti, kuivõrd Liisa Ehrbergi tavapärased konkurendid Mari-Liis Mõttus ja Janelle Uibokand võistlevad sellel nädalavahetusel piiri taga. “Lähen üsna pea Tšehhi velotuurile ja sain täna siit omale vajaliku ettevalmistava koormuse kätte. Hüppasin meeste vahel grupist gruppi ja osa aega sõitsin üksi. Ratas kestis kenasti ja konkurente ju ka täna polnud”, lisas Ehrberg.

Hoopis põnevam oli heitlus võistkondliku võidu peale. Raplamaa Rattaklubi KoMo võttis kohad 1, 2 ja 8, kuid Pro Jalgratturite Klubi sõitjad mahtus esitosinasse tervelt kuus. Napi kahe enampunkti toel jäi seekord peale KoMo.

Keava mägedes paiknenud sedakorda üliraske Hansgrohe kiirenduskilomeetri võitis meestest Gert Jõeäär, naistest Maaris Meier.

Gardena maratoni võitis Karmo Kutser, Jetoili poolmaratoni läbis kõige kiiremini Robin Vahter. Teleekraanilt tuntud Tõnis Niinemets oli seekord 18nes. Põltsamaa lastesõitudel läbis stardilinnakusse mahamärgitud võistlusraja poistest kõige kiiremini Oskar Lemloch, tüdrukute nobedaim oli Linda Lensment. Hawaii Express Estonian Cup rattamaratoni sari jätkub 27. juulil Elva Rattamaratoniga.

Intervjuu võitjaga:

Toetajad