3. Lähte Rattamaraton

5.august - SHIMANO Matk
12.august - Võistluspäev

Toimumise aeg Laupäev, 12.08.2017
Distantsid 65km, 35km, lastesõidud
Stardid alates kell 12:00 ja 13:30 (vaata Ajakava)
Lastevõistlused algavad alates kell 12:10 (vaata Ajakava)
Stardiprotokollid Maraton, FruitXpress Poolmaraton
Tulemused Maraton, FruitXpress Poolmaraton, Võistkonnad, Naiskonnad, Lastesõit
Fotogalerii Võistluskeskus galerii 1 Võistluskeskus galerii 2 Herkuless lastesõidud Stardigalerii
Ärge unustage oma Hooaja numbrit kaasavõtmast! Ka sarja eelmiste etappide number on Hooaja number ja kehtib kõikidel järgnevatel etappidel! Numbri kadumise või koju-unustamise korral saab sekretariaadist osta kas asendusnumbri või uue numbri, mille maksumus on 5€
 • Lähte Rattamaratoni korraldajaklubi Peloton on TÜ Kliinikumi Lastefondi kuldsponsoriks.
  Laupäeval, 12. augustil toimuval Lähte TÜ Kliinikumi Lastefondi Rattamaratoni tulu eraldatakse ka seekord TÜ Kliinikumi Lastefondile. Kell 11:00–13:00 on spordiüritusel kohal ka fondi vabatahtlikud koos maskott Mõmmikuga ning lisaks on võimalik soetada heategevuslikke meeneid. Loe TÜ Kliinikumi Lastefondi tegemistest lähemalt nende kodulehelt (www.lastefond.ee) ja panusta meiega koos!
 • Võistlusele ja matkasõidule tulejatel palume läheneda Jõgeva-Tartu maanteed pidi ning parkimine toimub seekord Lähte Spordikooli parklates, mitte Sootaga tee äärde jäävatel heinamaadel! Kohapeal saab registreeruda, enda kui ratta saab puhtaks pesta, peale sõitu jagatakse suppi ja kosutavat jooki. Kohapeal ka eraldi toitlustus.
 • Lähte Rattamaraton toimub seekord Lähte Cycling Weekend raames. 13. august sõidetakse juba 2. Lähte XCO – Olümpiakrossivõistlus, mille kohta leiab rohkem infot portaalist www.sportos.ee

PESEMINE

Võistlusjärgselt rattapesu asub stardiala ja koolimaja vahel asuva laohoone kõrval. Enese pesemine sinises suusamajas.

SHIMANO tasuta matkasõit toimub nädal enne maratoni laupäeval 5.08.2017,  stardiga Lähte vaatetorni kõrvalt.

Matkasõidule saab registreeruda kohapeal , täites matkapassis (saadaval kohapeal) etapi kupongi alates 11:30.
Kupongi vastu anname igale osalejale ühe Europark parkimismaja 3h kinkekaardi ning kupongi täitja osaleb sügisel &Moments Maroko rattamatka suurloosis.

Samuti loosime igal matkasõidul osalejate vahel  A.Le Coq, Hansgrohe, Gardena, Torq ning Europark meened. Osalemine tasuta ja omal vastutusel.

SHIMANO Matkasõitude rajale liikumine algab kell 12:00, rada on korralikult märgistatud ja viimase kolmandiku alguses Linnamäel asub ka joogipunkt, mis on avatud 12:30- 16:00.

 • 9:00 – 11:30 3. Lähte Rattamaratoni kohapealne registreerimine js numbrite väljastamine MARATONI distantsile
 • 9:00 – 13:00 3. Lähte Rattamaratoni kohapealne registreerimine js numbrite väljastamine POOLMARATONI distantsile
 • 9:00 – 11:40 lastesõitude registreerimine
 • 11:40 Avatakse stardikoridor maratonist osavõtjatele
 • 12:00 Maratoni distantsi start suusaradade alguses
 • 12:10 Lastesõidud
  Tillusõit (kuni 6 aastased) – ca 300m,
  N/M12, N/M10 ja N/M8 vanusegruppide stardid Lähte vaatetorni kõrval
 • 13:10 Avatakse stardikoridor FruitXpress Poolmaratonist osavõtjatele
 • 13:30 FruitXpress Poolmaratoni distantsi start suusaradade alguses
 • 13:45 Lastesõitude M/N8 ja M/N10 autasustamine
 • 15:30 Autasustamine
 • 17:00 Finiši sulgemine

Rajakaart

Lähte TÜ Kliinikumi Lastefondi rattamaratoni põhisõit on 65 km pikk. Sõidetakse kaks identset ringi, uuele ringile minnakse stardist vaadatuna 3. kilomeetril, seega ringi vahetudes rada finišit ei läbi. Lähe antakse Tartu vallas asetseva Lähte Vaatetorni kõrvalt ning sealt suundutakse mööda asfaltteed 1 km Sootaga külani, kus peale vasakpööret ootab ees serpentiinlaskumine pinnatud teel. Ettevaatust siin nende „Vallatute kurvidga“! Peale laskumist jõutakse kruusakattega ristmikuni, tuleb võtta suund vasakule. Peale kerge käänulise tee ja põndaku läbimist, keerab rada paremale, rattureid ootab siin ees pikk laskumine karjateel. Edasi võetakse suund paremale, kus tuleb peagi sillaületus ning mööda puisniitu kulgedes jõutakse 4. km Vedu metsasinglitele. Peale uut lõiku läbitakse legendaarsed Vedu metsarajad. Enne Vedu külla jõudmist, alates 10. km läbitakse pika tõusu ja kiire laskumisega kruusateel HANSGROHE kiirenduskilomeeter. Seejärel suund vasakule, peale mõningat kruusalõiku, keerab rada enne Vedu veehoidlat paremale, siia on rajameister loonud väikese metsasingli. Läbides kahe veesilma vahelise maaala, suundutakse paremale maanteepiirde äärde, selle lõigu läbimisel keerab rada paremale ja sealt suund uuesti Vedu külla. Siin „Heureka“ on osavõtjatel võimalus vaadata“ kui palju neil kaalul on“. Esmakordsel Jõhvi-Valga maantee ületusel jõuavad atleedid peagi TORQ 1. TPsse 15,5 km peal. Sealt edasi algavad tõusud ja laskumised metsasinglitel, jõudes Kukemetsa karjäärialadele joonistub võistlustrass mööda enduro motomeeste loodud singleid. Seejärel läbitakse koha eest võitlevatele sportlastele tehnilisi „liivakaid“ laskumiste ja tõusude näol (matkasõitja võtab siin aja maha ja naudib omapäraseid vaateid). Teistkordne Jõhvi-Valga mnt. ületus valmistab ratturid ette metsavarjus ning puisniidul rühkides armsaks saanud Linnamäeks. Siin raja 24. km selgitatakse välja EUROPARK mäefiniši võitja ning samuti asub siin TORQ 2. TP. Kindlasti tasub ennast siin laadida, sest alguse saab meie oma eestimaine „Etape du Tour“, kogutakse tõusumeetreid ning läbitakse osavust nõudev kopratamm. Seejärel tõusu lõppedes vasakule keerates, saab mitme km. jagu hinge tõmmata. Järgneb https://estoniancup.ee/lahte-rattamaratoni-rajameister-maadleb- kobrastega/ uudislõigust tuttav metsalõik. Seejärel Vedu- Saadjärve maantee ületus, pööre vasakule ning menüüs on siselihaseid treeniv metsalõik, kuhu ka pikitud juurikane osa. Selle läbides põhisõit keerab vasakule, uuele ringile, kus sõita jääb veel 30 km. ning GARDENA vahefiniši võitja selgitatakse 1 km. pärast. Teise ringi lõpus tuleb finišisse keerata läbi Sootaga küla, kus läbida tuleb tuttav serpentiintee. Vahetult enne Lähte suusaradasid keerab rada paremale, et teha veel enne finišijoont tiir ümber suusaradadel asuva Palalinna veekogu.

Rajakaart

Poolmaratoni pikkus on 35km. Start on Lähte Vaatetorni kõrvalt ning sealt suundutakse mööda asfaltteed 1km Sootaga külani, kus peale vasakpööret ootab ees serpentiinlaskumine pinnatu teel. Peale laskumist parem ja vasak kurvid kruusal ning neljandaks kilomeetriks ollakse Vedu metsades, kus metsa sisenedes tuleb keerata vasakule uuele metsasinglile. Peale uut lõiku läbitakse juba tuttavad Vedu metsarajad ning enne Vedu külla jõudmist läbitakse Hansgrohe kiirenduskilmeeter, mis algab 10km oleval kruusatõusul, siis tehakse tiir ümber veehoidla jõudmaks esimesse TPsse 15,5km peal. Sealt edasi algavad tõusud ja laskumised Kukemetsas ja sinna jäävas karjääris. Linnamäe mäefinishini 24. kilomeetril viib neljakilomeetrine kruusatee. Peale Linnamäe korduvat ületamist jõutakse raja teise TPsse 24.kilomeetri lõpus. Peale 31.km asuva vahefinishi läbimist jõutakse Sootaga küla pinnatud kattega serpetiintõusu jalamile. Vahetult enne Lähte suusaradasid keerab rada paremale, et teha veel enne finishijoont tiir ümber suusaradadel asuva Palalinna veekogu.

Lähte asub Tartu-Jõgeva maanteel 15km Tartu kesklinnast. Kõik osalejad on oodatud Lähte Spordikooli parklatesse, kuhu pääseb Tartu-Jõgeva maanteelt!

Tiimi parklad asuvad kohe staadioni kõrval sissesõidu juures oleval muruplatsil ja kõik teised osalejad saavad parkida asfaldil spordikooli ja staadioni kõrval!

Kõigil Tallinnast tulejatel soovitame tulla mööda Tallinn-Tartu maanteed ja Puurmani juurest keerata Tabivere peale. Sedasi on võimalik vältida teetöid Piibe ja Tartu maanteedel.

Etapi korraldaja

OÜ Rattaproff
Rene Mandri
lahte@estoniancup.ee
+372 5302 9929