3. Lähte Rattamaraton

5.august - SHIMANO Matk
12.august - Võistluspäev

Toimumise aeg Laupäev, 12.08.2017
Distantsid 66km, 30km, lastesõidud
Stardid alates kell 12:00 ja 13:30 (vaata Ajakava)
Lastevõistlused algavad alates kell 12:10 (vaata Ajakava)
Stardiprotokollid Maraton, FruitXpress Poolmaraton
Tulemused Maraton, FruitXpress Poolmaraton, Võistkonnad, Naiskonnad, Lastesõit
Fotogalerii Pildid leiad Flickr’ist
Ärge unustage oma Hooaja numbrit kaasavõtmast! Ka sarja eelmiste etappide number on Hooaja number ja kehtib kõikidel järgnevatel etappidel! Numbri kadumise või koju-unustamise korral saab sekretariaadist osta kas asendusnumbri või uue numbri, mille maksumus on 5€
 • Lähte Rattamaraton kogub annetusi psühholoogilist tuge vajavatele lastele
  Laupäeval, 4. juunil toimub Lähte TÜ Kliinikumi Lastefondi Rattamaraton, mille tulu annetatakse kampaania “Katkised hinged” toetuseks. Kell 11.00–13.00 on spordiüritusel kohal fondi vabatahtlikud koos maskott Mõmmikuga ning lisaks on võimalik soetada heategevuslikke meeneid. Loe Lähte TÜ Kliinikumi Lastefondi Rattamaratonist lähemalt ningtuleta meelde, kuidas Mõmmik eelmisel aastal Lähte maratoniks treenis.
 • Võistlusele ja matkasõidule tulejad, kes pargivad Tartu suunalt vaadatuna vasakule poole maanteed jäävasse parklasse, palume kasutada maantee ületamiseks jalakäijate tunnelit.
 • Kohapeal saab registreeruda, enda kui ratta saab puhtaks pesta, peale sõitu jagatakse suppi ja kosutavat jooki. Kohapeal ka eraldi toitlustus.

PESEMINE

Võistlusjärgselt rattapesu (ka survepesu) asub stardiala ja koolimaja vahel asuva laohoone kõrval. Pesemine spordihoones 1€ eest.

LASTEHOID

Võistluse ajal stardilinnakus tasuta lastehoid.

 


Shimano tasuta matkasõit toimub nädal enne maratoni laupäeval 5.08.2017,  stardiga Lähte Gümnaasiumi kõrval suusaradadel.
Matkasõidule saab registreeruda kohapeal , täites matkapassis (saadaval kohapeal) etapi kupongi.
Kupongi vastu anname igale osalejale ühe Europark parkimismaja 3h kinkekaardi ning kupongi täitja osaleb sügisel &Moments Maroko rattamatka suurloosis.
Samuti loosime igal matkasõidul osalejate vahel  A.Le Coq, Hansgrohe, Gardena, Torq ning Europark meened. Osalemine tasuta ja omal vastutusel
Teeninduspunkt on avatud 12:00-16:00
SHIMANO Matkasõitude rajale liikumine koos juhendajaga algab kell 12:00

 • 9:00 – 11:30 2. Lähte Rattamaratoni kohapealne registreerimine js numbrite väljastamine MARATONI distantsile
 • 9:00 – 13:00 2. Lähte Rattamaratoni kohapealne registreerimine js numbrite väljastamine POOLMARATONI distantsile
 • 9:00 – 11:40 lastesõitude registreerimine
 • 11:40 Avatakse stardikoridor maratonist osavõtjatele
 • 12:00 Maratoni distantsi start suusaradade alguses
 • 12:10 Lastesõidud
  Tillusõit (kuni 6 aastased) – ca 300m,
  N/M12, N/M10 ja N/M8 vanusegruppide stardid Lähte Gümnaasiumi staadionil
 • 13:10 Avatakse stardikoridor FruitXpress Poolmaratonist osavõtjatele
 • 13:30 FruitXpress Poolmaratoni distantsi start suusaradade alguses
 • 13:45 Lastesõitude M/N8 ja M/N10 autasustamine
 • 15:30 Autasustamine
 • 16:30 Finiši sulgemine

Rajakaart

Lähte "TÜ Kliinikumi Lastefondi" rattamaratoni põhisõit on 66km pikk, sõidetakse üks 36 km pikkune ring ja üks 30km pikkune ring, mis kattub suuresti esimese ringiga. Ringi algus on sama nagu möödunud aastal, ainult peale Vedu küla minnakse otse Kukemetsa karjääri läbi metsade. Suureks muudatuseks sellel aastal on ringi lõpp, kus sõidetakse Linnamäe ümbruses väike ring ja Linnamäge võetakse kolme külje pealt. Linnamäelt laskumine ja sealt edasine rada on viidud samuti metsa vahele ning raja lõpp on seeläbi oluliselt aeglasem möödunud aastast. Toitlustuspunkte ringil on kolm, üks neist esimese ringi 16,5km peal, teine stardi/finishi lähedal vahetult peale vahefinishit 36km peal ja kolmas, kus pakutakse ainult juua, asub Linnamäe otsas. Põhisõidul osalejad saavad seega kosutust 16,5km, 25km,36km, 46km ja 59kilomeetril.
Hansgrohe kiirenduskilomeeter asub põhisõidu rajal 11. kilomeetril!
Ka sellel aastal on kohal Väägvere kapell, kes lisab tempot Linnamäe vallutamiseks.

 

Poolmaratoni distantsil sõidetakse pika maa teine ring, pikkusega 30km. Kui eelmisel aastal poolmaratoni sõitjad jäid ilma nii meeleolukast muusikast kui võimsast vaatest Linnamäe otsast, siis selleks aastaks on viga parandatud ja ka poolmaratoni sõitjad saavad tunda Eesti ühe karmima tõusu maagilisi vaateid ja selle vallutamise võlusid. Välja on võetud võrreldes pika maa esimese ringiga Vedu metsa suusarajad ja singlid.

Lähte asub Tartu-Jõgeva maanteel 14km Tartu kesklinnast.
Tiimi parklasse saab ainult vastava kleebisega.
Võistluspaika saabujatel palun arvestada sellega, et koolimaja parklatesse pääsevad ainult tähistatud meeskondade masinad ja korraldajad.
Kõigil teistel palume parkida heinamaale, mis jäävad Lähtel Vasula suunas. Enne põhisõidu starti pääseb sinna ka Jõgeva poolt tulles enne Lähtet vasakule keerates. Tartu poolt tulijatel soovitame enne Lähtele jõudmist keerata paremale, kuhu viitavad ka ürituseks paigaldatud suunaviidad.

Etapi korraldaja

OÜ Rattaproff
Rene Mandri
lahte@estoniancup.ee
+372 5302 9929