Tallinna 9. Rahvasõit

1.juuni - matkasõit
8.juuni - Võistluspäev

Toimumise aeg Laupäev, 8.06.2019
Distantsid HWXPRSS Grand Prix (62km),
Gardena Maraton (47km),
Jetoil Poolmaraton (22km),
Põltsamaa Lastesõidud
Stardiajad 12:00 Grand Prix
12:30 Poolmaraton
13:00 Maraton
Lastevõistlused algavad alates kell 11:00 (vaata Ajakava)
Fotogaleriid Põltsamaa lastesõidud; Stardid ja finishid; RajaltPoodium; Võistluskeskus ja melu;

 

Ärge unustage oma Hooaja numbrit kaasavõtmast! Ka sarja eelmiste etappide number on Hooaja number ja kehtib kõikidel järgnevatel etappidel! Numbri kadumise või koju-unustamise korral saab sekretariaadist osta kas asendusnumbri või uue numbri, mille maksumus on 5€

LASTESÕIDUD

Lastesõidud toimuvad 1150m pikkusel asfaltkattega ringil. Kõige pisemate rada kulgeb stardi/finiši koridoris edasi-tagasi sõites.

Tillusõidu (kuni 6 aastased) raja pikkus on ca 200 m.
Ringide arv vastavalt vanusegrippidele: N/M10 – 2 ringi ja N/M8 – 1 ring.
Kõik stardid saavad alguse Stardi kaare alt.

ETAPIST 

Fakto Auto Tallinna 9. Rahvasõit on kahepäevane rattafestival, mille esimene päev on maastikuratturite ning teine päev maanteeratturite päralt. Tallinna Rahvasõidu maastikumaraton toimub Tallinna linna ning Saku valla territooriumil. Start ja finiš paiknevad Tallinnas Ülemiste Citys, rada valdavas enamuses linnast väljas. Etapi suurimaks iseärasuseks ongi vast see, et raja esimesed ja viimased 5 kilomeetrit kulgevad asfaltkattega teel. Samas igav see kindlasti pole, sest trass viib üle Ülemiste viadukti ja läbi Filtri tee kergliiklustunneli ratturid võistluskesusest metsaradadele. Olles jõudnud metsa, kulgeb rada kaunis Järve männimetsas, Männiku karjääride piirkonnas ning Männiku rabas. Rada on küll Põhja-Eestile omaselt sile, ent väga vaheldusrikas. On kauneid vaateid Männiku järvedele, on kohti, kus oleks sattunud nagu kõrbesse, on kiireid sirgeid kruusateid ning jätkub ka pikki huvitavaid singleid. 

PESEMINE

Võistluskeskuses on pesemisvõimalus nii ratturitele kui ratastele. Võistlejad saavad ennast pesta MyFitness Ülemiste spordiklubis, kuid tuleb arvestada, et riietuskapi lukke võistlejatele ei väljastata - väärisesemed tuleb jätta kas autosse või pakihoidu. Rataste pesemise võimalus on võistluskeskuses Vaukoja 7 maja taga.

Kuna Tallinna kandi omapäraks on see, et rajatähistus metsas pikalt ei säili, siis lintide ja nooltega matkasõidu ajal rada tähistatud pole. Rajaga saab tutvuda kas koos grupijuhiga sõites või GPS rajakaarti abil liikudes.

NB! Mõned raja lõigud kulgevad Männiku harjutusväljaku territooriumil. Nendega väljaspool organiseeritud rajatutvustust GPS jälje järgi tutvuma minnes tuleb kindalasti eelnevalt tutvuda Männiku harjutusväljaku kasutusgraafikuga. Kaitseväe alale on lubatud minna ainult neil aegadel, kui Kaitsevägi ise väljakut ei kasuta. Rada puudutab väljaku osa nimega linnak. Männiku harjutusväljaku graafik on nähtav siin: http://www.mil.ee/et/kaitsevagi/Harjutusvaljad/Kaitsevae-harjutusvaljad/Manniku

 • Matkasõit 01.06.2019, stardiga Ülemiste cityst.
 • Osalemine tasuta ja omal vastutusel
 • Teeninduspunkt avatud 12:00-16:00
 • Juhendajatega rajale minek toimub kõigile distantsidele kell 12:00

REGISTREERIMINE

 • 9.00 – 10.45 Põltsamaa Lastesõitudele registreerimine ja numbrite väljastamine
 • 9.00 – 11.30 Tallinna 9. Rahvasõit registreerimine ja numbrite väljastamine Grand Prix distantsile
 • 9.00 – 12.00 Tallinna 9. Rahvasõit registreerimine ja numbrite väljastamine Poolmaratoni distantsile
 • 9.00 – 12.30 Tallinna 9. Rahvasõit registreerimine ja numbrite väljastamine Maratoni distantsile

STARDID

 • 11.00 Põltsamaa Lastesõitude stardid:
  • TILLUSÕIT (kuni 6-aastased) - ca 200 m
  • N/M10
  • N/M8
 • 11.40 Avatakse stardikoridor Grand Prix´st osavõtjatele
 • 12.00 Grand Prix start
 • 12.10 Avatakse stardikoridor Jetoil Poolmaratonist osavõtjatele
 • 12.30 Jetoil Poolmaratoni start
 • 12.40 Avatakse stardikoridor Maratonist osavõtjatele
 • 13.00 Gardena Maratoni start

AUTASUSTAMINE

 • 12.05 Põltsamaa Lastesõitude - N/M-8 ja N/M-10 vanuseklasside autasustamine
 • 15.30 Tallinna 9. Rahvasõit autasustamine: Poolmaraton, Grand Prix, Maraton
 • 17.30 Finiši sulgemine

Rajakaart (Kõik rajad + joogipunktid)

Linnakukaart

DIGITAALNE RAJAKAART (Ava kaart uues aknas)

Raja esimesed kilomeetrid viivad ratturid üle Suur-Sõjamäe viadukti mööda Järvevana kergliiklusteed Ülemiste metsa. Järve piirava aiaga paralleerselt kulgev metsarada algab 5. kilomeetril. Raja algusosa on valdavalt kiire, kuid leidub ka liivasemaid kohti ning kitsamaid radu. Tähelepanelik tasub olla kindlasti juba 6. kilomeetri lõpus, kus Ülemiste Järve metsas suubub rada paarisajaks meetriks kitsale kitserajale, et minna juba peatselt tagasi laiemale teele. Esimene singel ootab rattureid ees peale Viljandi maantee ületust Männiku karjääride juures, kui on läbitud 11 kilomeetrit. 12. kilomeetril, Pumbajärve juures ootab ees lühike, kuid väga järsk tõus. Rada jätkub kohati liivastel metsaradadel ning ületab 13. kilomeetril raudtee ning Männiku tee, jõudes peatselt Pääsküla rabani. 14. kilomeetril algav Pääsküla raba on raja üks kiiremaid lõike - ees ootavad kõva pinnasega pikad (kruusa)teed. Rada jätkub kohati niisketel metsateedel ning viib ratturid Saku poole, kus teeb 21. kilomeetril pöörde asfaltteele. Seda ei jätku aga kauaks, kuna ca. kilomeeter hiljem toimub taas pööre - raputavale ning kitsale metsarajale, mis läheb üle kraavides asuvatele endurosinglitele. Rada jätkub 23. km-l liivastel metsaradadel ning toob ratturid tagasi Männiku harjutusväljaku lähistele, kust jõutakse ka peatselt 28. kilomeetril asuva mäefinishini. Seal asub ühtlasi ka raja toidupunkt. Edasi kulgeb rada mööda harjutusväljaku perimeetrit kitsal singlil - siin algab ühtlasi ka Hansgrohe kiirenduskilomeeter (29. km-l). Rada jätkub Männiku harjutusväljaku territooriumil ja selle ümbruses - laiematel ning kõva pinnasega metsateedel. Veidi enne 37. kilomeetrit ületatakse taas Männiku tee ning raudtee. Peale paari liivase koha ootab nüüd rattureid taas ees valdavalt kruus ning kiirem võidukihutamine. Rada viib Männiku kaevandusala lähistelt karjääride tagumisele küljele, kus leidub nii muda, liiva kui ka kiiremaid metsaradu. Peatselt jõutakse raja viimase pikima endurosinglini (41. km-l), mis on rajal üks raskemaid. Leidub nii juurikaid, kive kui ka savist muda - viimase osakaal küll sõltuvalt ilmast. Peale singli läbimist ei ole aga pikalt jäänud - rada ületab 44. kilomeetril taas Viljandi maantee ning viib osalejad Ülemiste järve metsa, kus ootavad ees valdavalt kõvapõhjalised, kuid kohati liivased metsarajad. 52. kilomeetril toimub pööre Järvevana tee kergliiklusteele - sealt on sisuliselt sirge tee finishini!

Rajakaart (Kõik rajad + joogipunktid)

Linnakukaart

DIGITAALNE RAJAKAART (Ava kaart uues aknas)

Raja esimesed kilomeetrid viivad ratturid üle Suur-Sõjamäe viadukti mööda Järvevana kergliiklusteed Ülemiste metsa. Järve piirava aiaga paralleerselt kulgev metsarada algab 5. kilomeetril. Raja algusosa on valdavalt kiire, kuid leidub ka liivasemaid kohti ning kitsamaid radu. Tähelepanelik tasub olla kindlasti juba 6. kilomeetri lõpus, kus Ülemiste Järve metsas suubub rada paarisajaks meetriks kitsale kitserajale, et minna juba peatselt tagasi laiemale teele. Esimene singel ootab rattureid ees peale Viljandi maantee ületust Männiku karjääride juures, kui on läbitud 11 kilomeetrit. 12. kilomeetril, Pumbajärve juures ootab ees lühike, kuid väga järsk tõus. Rada jätkub kohati liivastel metsaradadel ning ületab 13. kilomeetril raudtee ning Männiku tee, jõudes peatselt rajalahkmeni – siin asub ka raja esimene söögi-ja joogipunkt. 14. kilomeetril algab rajal pikk singel, millel asub ka Hansgrohe kiirenduskilomeeter (15. km-l).

Rada jätkub Männiku harjutusväljaku territooriumil ja selle ümbruses - laiematel ning kõva pinnasega metsateedel. Veidi enne 23. kilomeetrit ületatakse taas Männiku tee ning raudtee. Peale paari liivase koha ootab nüüd rattureid taas ees valdavalt kruus ning kiirem võidukihutamine. Rada viib Männiku kaevandusala lähistelt karjääride tagumisele küljele, kus leidub nii muda, liiva kui ka kiiremaid metsaradu. Peatselt jõutakse raja viimase pikima endurosinglini (27. km-l), mis on rajal üks raskemaid. Leidub nii juurikaid, kive kui ka savist muda - viimase osakaal küll sõltuvalt ilmast. Peale singli läbimist ei ole aga pikalt jäänud - rada ületab 30. kilomeetril taas Viljandi maantee ning viib osalejad Ülemiste järve metsa, kus ootavad ees valdavalt kõvapõhjalised, kuid kohati liivased metsarajad. 31. kilomeetril asub ka raja teine ning ühtlasi viimane toidu/joogipunkt. 39. kilomeetril toimub pööre Järvevana tee kergliiklusteele - sealt on sisuliselt sirge tee finishini!

Rajakaart (Kõik rajad + joogipunktid)

DIGITAALNE RAJAKAART (Ava kaart uues aknas)

Rada kulgeb maratoni raja osadel, suurimaks erinevuseks on see, et rada ei ületa Viljandi maanteed, vaid lookleb Järve metsas asuvatel metsa-ja põlluteedel. Rada on valdavalt kiire, kuid leidub ka veidi liiva ning paar kitsamat metsarada. Raja esimesed kilomeetrid viivad ratturid üle Suur-Sõjamäe viadukti mööda Järvevana kergliiklusteed Ülemiste metsa. Järve piirava aiaga paralleerselt kulgev metsarada algab 5. kilomeetril. Tähelepanelik tasub olla kindlasti juba 6. kilomeetri lõpus, kus Ülemiste Järve metsas suubub rada paarisajaks meetriks kitsale kitserajale, et minna juba peatselt tagasi laiemale teele. Rada jätkub laiematel, kohati liivastel põllu-ja metsateedel. 11. Kilomeetril asub ka raja ainus toidupunkt. Raja kõige kaugem punkt asub 13. Kilomeetril, kus rada kulgeb lühidalt ATV-ja endurotsiklite poolt sissesõidetud metsaradadel. Rada jätkub Kurna ojaga paraleerselt kulgeval põlluteel, tuues ratturid tagasi Ülemiste järve äärsesse metsa. 14. Kilomeetril tasub olla hetkeks tähelepanelik – rada muutub kitsamaks ning rajal võib olla paar mudasemat ning juurikatega kohta. Peatselt läheb rada aga üle taas laiemaks metsateeks, kulgedes Ülemiste järve aiaga paralleerselt. 17. Kilomeetril suubub rada taas kitsale kitserajale, et vältida asfalti osakaalu suurenemist niigi kiirel rajal. Rada jätkub sirgel kuid künklikul metsateel ning 20. Kilomeetril toimub taas pööre Järvevana kergliiklusteele – sealt on sisuliselt sirge tee finishini! 

STARDIPAIK

Tallinn, Ülemiste city, Valukoja tänav 7.

PARKIMINE

Võistlejatel palume parkida Ülemiste City väliparklatesse aadressidel Sepapaja 12, Suur-Sõjamäe 12 või Lõõtsa 9. Kuigi tegu on tasuliste parklatega, siis koostöös Ülemiste Cityga on sellel päeval parkimine tasuta. Autodele erimärgistust paigutada pole tarvis.

Etapi korraldaja

MTÜ Aerobike Cycling Agency
Mihkel Reile
tallinn@estoniancup.ee
+372 53 422 196