4. Kuusalu Rattamaraton

22.aprill - SHIMANO Matk
29.aprill - Võistluspäev

Toimumise aeg Laupäev, 29.04.2017
Distantsid 51 km, 29.5 km, lastesõidud
Stardid alates kell 12:00/Maraton, 13.30 FruitXpress poolmaraton  (vaata Ajakava)
Lastevõistlused algavad alates kell 12:10 (vaata Ajakava) – Lastesõitudele registreerimine
Stardiprotokollid Maraton
FruitXpress Poolmaraton
Tulemused Maraton, Poolmaraton, Võistkonnad, Naiskonnad,Herkuless Lastesõit
Fotogalerii Agnes Pajuri galerii
Võistluskeskusest galerii
Video Vaata 1-8-500 kevadlaagri sõitu Kuusalu radadel

Osavõtjate parkla paikneb stardilinnaku vahetus läheduses. 
Tiimi parklasse saab ainult vastava kleebisega.
Numbrite kättesaamine, registreerumine, lastesõidud ja nendeks registreerumine, rattahooldusteenus, kaubandus, toitlustus, autasustamine, rattapesu ja WC-d asuvad stardilinnakus.
Kohapeal loovad melu kohalik linetantsu grupp Kolgaküla Lainerid, peale finishit saab soovi korral nautida ka ilmakuulsate BBQ maailmameistrite Türi pritsumeeste hõrkude roogadega. Ökotoitu propageerib Ökokuller.

PESEMINE

Võistlusjärgne rattapesu on korraldatud Gardena pesuboksis (voolikud pihustitega)  stardilinnaku serval. Parim võimalus enda pesemiseks on Kuusalu Spordikeskuses mis maksab 1.80€.

Matk ja avatud raja sõit toimub 22. aprill 2017, stardiga Kolgaküla Spordiklubi Rada suusabaasi juurest, mis asub Kolgaküla Rahvamajast 800 meetrit Loksa poole.

 • Osalemine tasuta ja omal vastutusel
 • Teeninduspunkt on avatud 12:00-16:00
 • Auhindade loosimisel osalevad matkajad ja avatud raja sõitjad, kes on eelnevalt ennast registreerinud stardis Kolgakülas ja läbivad teeninduspunkti
 • SHIMANO Matkasõitude rajale liikumine koos juhendajaga algab kell 12:00

Matkasõit toimub sarnaselt eelmise aastaga. Parkimine ja registreerimine on Kolgaküla suusaraja parklas (Kolgaküla Rahvamajast ca 300 m Loksa poole. Väljas viidad) Maratoni raja start on suusaradade parklast ning liigutakse mööda maanteed tagasi Kolgaküla Rahvamaja juurde, kust algab rada. Joogipunkt on samuti samas kohas, kus eelmine aasta.

Pikal ja lühemal rajal on kummalgi üks grupi juht.

 • 9:00 – 11:30 Kuusalu Rattamaratoni registreerimine, ümberregistreerimine ja numbrite väljastamine MARATONI distantsile
 • 9:00 – 13:00 Kuusalu Rattamaratoni registreerimine, ümberregistreerimine ja numbrite väljastamine POOLMARATONI distantsile
 • 9:00 – 11:40 Lastesõitude registreerimine
 • 11:40 Avatakse stardikoridor maratonist osavõtjatele
 • 12:00 Maratoni  start staadionil
 • 12:10 Lastesõidud - Eelregistreerimise saad teha siit
  • Tillusõit (kuni 6 aastased)
  • N/M12,
  • N/M10 ja N/M8
  • Stardipaik stardikaare all
 • 13:10 Avatakse stardikoridor FruitXpress poolmaratonist osavõtjatele
 • 13:30 FruitXpress Poolmaratoni start
 • 13:45 Lastesõitude M/N8 ja M/N10 autasustamine
 • 15:30 Autasustamine stardilinnakus
 • 16:30 Finiši sulgemine

LINNAKUKAART

MARATONIKAART

Kuusalu Rattamaratoni 2017a rada on põhimõtteliselt sama mis möödunud aastal, tingituna keskkonnaametnike soovist säästa kaunist Lahemaa loodust on rajal muudetud nelja lühikest lõiku. Kuusalu Rattamaraton saab alguse Kolgaküla Rahvamaja juurest.

Kuusalu Rattamaraton saab alguse Kolgaküla Rahvamaja juurest. Alguses liigutakse mööda asfaltteed 800 meetrit Tallinna poole ja seejärel pööratakse paremale krusateele mida mööda liigutakse ca 4km kuni jõutakse kõva pinnasega metsavaheteele. (Poolmaraton keerab asfaldilt vasakule kruusateele ja kui stardis on läbitud kaks km siis saab kokku maratoni rajaga) Raja kaheksandal kilomeetril pöörame järsult paremale Saviaugu teele mille esimesed kaks kilomeetrit on kruusa ja edasi 2,5 km asfalti kuni väikese põksu otsa kus keerame vasakule ja kraavist läbi ning metsa. Korraks tuleme uuesti asfaldile ning ületame Liiapeksi- Loksa tee (12. km) ja jõuame Kolgaküla suusaradadele kus algavad ka esimesed tõusud. Raja 14 kilomeetril tuleb võtta esimene korralik tõus kus on ka mäefinish. Rada jätkub edasi mööda suusaradu kuni raja 17 km algab Hansgrohe km. Lõik on mööda valgustatud suusarada üles alla kurvitega aga mitte eriti tehniline ja möödasõidu võimalusi on piisavalt. Kui Hansgrohe läbitud siis edasi läheb rada umbes km jagu mööda liivast külateed kuni jõuame endise vallamaja teeni ning pöörame vasakule sigala poole, sellest kohast saavad maratoni ja poolmaratoni rada kokku. Edasi kulgeb rada enamasti mööda männimetsa all olevaid osaliselt üpris tehnilisi singleid kuni Nõmmeveski sillani raja 29 km. Nendel singlitel olevatel laskumistel peab olema tähelepanelik ning jälgima rajatähistust ja need kes ei sõida võidu võiksid mõne laskumise ka jala tulla. Rada jätkub mööda RMK matkarada kuni Joaveskini kus saab korraks paar kilomeetrit asfaldil selga sirutada ja pudelist lonksu juua. Pärast asfaldi lõiku keerame järsult paremale Kotka teele ja siis uuesti paremale metsateedele. Suhteliselt tasast metsateed ümber liivakarjääride ühe väikse tõusuga karjääri kõrval kuni raja 41 km-ni, sealt edasi metsa ja ületame Valgejõe teistkordselt. Kohe peale Meeka silda tuleb tõus mille otsas lähevad matkarada ja maraton lahku. Poolmaraton läheb otse edasi ja ületab Valgejõe tee ning võtab suuna mööda liivast külateed suusabaasini kus saab uuesti kokku pika rajaga. Maratoni rada aga keerab kohe mäe otsast paremale jõeäärsetele singlitele. Siit algab raja raskeim osa, 6 km üles alla ilma erilise puhkuseta kuni suusabaasini. Edasi kulgeb rada mööda teed ca 500 meetrit kuni saeveskini ja peale seda kus jääb lõpuni 1km tuleb tõeline kannatamine mööda pehmet heinamaad kuni lõputõusuni ja siis päästev lõpp.

LINNAKUKAART

MARATONIKAART

Poolmaraton kulgeb suures osas samal trassil, kui maraton, välja jäävad vaid Liiapeksi – Loksa teest läände jääv kiirem 13 km lõik ja maratoni lõpus sõidetav raskete mägedega suusaraja osa.

Ka poolmaratoni start läheb algul sarnaselt maratoniga mööda asfalt teed, ca 200 m pärast keeratakse aga vasakule kruusateele, kus sõidetakse ca 1,5 km, kuni ühinemiseni pika maratoni rajaga.

Hea poolmaratonil osaleja, jaga oma jõudu arukalt, ka poolmaratoni viimane kilomeeter on ka teil raske :)

Keerulisemad laskumised rajal on märgistatud, kui kahtled oma oskustes, siis tule parem rattalt maha – kõik ikka selleks, et jõuaksid ilusti finishisse.

Kui sa ei tule võistlema, siis vaata ka rajal ringi – Lahemaa loodus on võrratu !

Stardi- ja finišipaik asub Kolgaküla Rahvamaja ees.  Stardipaiga kaugus Tallinnast on ca 65 km.

Etapi korraldaja

MTÜ Kuusalu Rattaklubi
Kaido Laas
kuusalu@estoniancup.ee
+372 5381 6808