12. Kalevipoja Rattamaraton

Kirjeldus

Raja pikkus: 66km

Kalevipoja Rattamaratoni Grand Prix rada on traditsiooniliselt vaheldust pakkuv ja kiire, kasutades maksimaalselt kohalikke võimalusi. Suur osa rajast kulgeb mööda varasematel aastatel sõidetud kruusa-, metsa- ja põlluteid. Vaheldust pakuvad rabasingel, Laiuse mägi koos üllatustega, kiire Kongimetsa singel, Soomevere karjäär, Würth mäkketõus. Üle mitme aasta on sõitjatel taas selle kevade leitsakule võimalik jahutust saada Kullavere jõgede ületustel. Kruusateede osakaal kogu rajast on umbes 60%, singleid 30% ja suusaradasid 10%, tõusumeetreid koguneb 600 m kanti. Grand Prix sõitjatele saavad nii kiirenduskilomeetril, kui ka Laiuse mäkketõusul konkurentsi pakkuda maratoni distantsist osa võtjad.

TP info
- TP Teilma 14,8 km
- TP Rääbise 34,0 km
- TP Palupera 45,5 km
- TP Laiuse mägi 56,0 km

Vahefinišid
- Vahefiniš 7,4 kilomeetril Kuremaa ujula juures
- Mäefiniš 54,5 kilomeetril Alavere külas
- Hansgrohe kiirenduskilomeeter 45,5 kilomeetril Palupere külas peale Palupere TP-d

Kirjeldus

Raja pikkus: 51km

Kalevipoja Rattamaratoni maratonirada on ka sel aastal traditsiooniliselt vaheldust pakkuv ja kiire, kasutades maksimaalselt kohalikke võimalusi. Suur osa rajast kulgeb mööda eelmisel aastal sõidetud kruusa-, metsa- ja põlluteid. Vaheldust pakuvad rabasingel, Laiuse mägi koos üllatustega, kiire Kongimetsa singel, Soomevere karjäär, Würth mäkketõus. Kruusateede osakaal kogu rajast on umbes 60%, singleid 30% ja suusaradasid 10%, tõusumeetreid koguneb 600m kanti. Maratoni sõitjatel on võimalus Grand Prix võistlejatega võimeid proovida nii kiirenduskilomeetril, kui ka Laiuse mäkketõusul.

TP info
- TP Teilma 14,8 km
- TP Palupera 30,2 km
- TP Laiuse mägi 40,6 km

Hansgrohe kiirenduskilomeeter 30,5 kilomeetril

Kirjeldus

Raja pikkus: 22km

Kalevipoja Rattamaratoni poolmaraton on 22 kilomeetrit pikk. Raja esimeneosa ja viimased kaks kilomeetrit ühtivad Maratoni ning Grand Prix radadega ja sõidetakse Kuremaa suusaradadel, mööda kruusa- ja metsateid ning vahelduseks mõni lihtsam singel. Kruusateede osakaal kogu matkasõidu rajast on 60%, singleid 20% ja suusaradasid 20%.

TP info
- TP Teilma 14,8 km

Kirjeldus

Rajainfo koostamisel

Toetajad