Hauka Laada Rattamaraton

5.august - SYNLAB tervisesõit
11.august - Võistluspäev

Toimumise aeg Laupäev, 11.08.2018
Distantsid HWXPRSS Grand Prix, Gardena Maraton, FruitXpress Poolmaraton ja Põltsamaa Lastesõidud
Stardid 12:00 Grand Prix; 12:30 Poolmaraton; 13:00 Maraton
Lastevõistlused algavad alates kell 11:00 (vaata Ajakava)
Stardiprotokollid Grand Prix, Maraton, Poolmaraton
Tulemused Grand Prix, Maraton, Poolmaraton
Pildigalerii  –
Ärge unustage oma Hooaja numbrit kaasavõtmast! Ka sarja eelmiste etappide number on Hooaja number ja kehtib kõikidel järgnevatel etappidel! Numbri kadumise või koju-unustamise korral saab sekretariaadist osta kas asendusnumbri või uue numbri, mille maksumus on 5€

PARKIMINE

Parkimine on planeeritud Antsla gümnaasiumi staadioni lähedal olevale põllule ja tiimide parkimine staadioni kõrval olevasse parklasse. Stardilinnak on staadionil.

PESEMINE

Rataste ja enda pesu on staadioni kõrval oleva tiigi ääres kus on survepesu ratastele ja välidušš.

SYNLAB tervisesõit 5. August 2018, stardiga Antsla Gümnaasiumi staadionilt

 • Osalemine tasuta ja omal vastutusel
 • Teeninduspunkt avatud 12:00-16:00
 • Liikumine rajale koos juhendajatega algab kell 12:00

REGISTREERIMINE

 • 9:00 – 10:45 „Põltsamaa“ Lastesõitudele registreerimine ja numbrite väljastamine
 • 9:00 – 11:30 Hauka Laada Rattamaratoni registreerimine ja numbrite väljastamine Grand Prix distantsile
 • 9:00 – 12:00 Hauka Laada Rattamaratoni registreerimine ja numbrite väljastamine Poolmaratoni distantsile
 • 9:00 – 12:30 Hauka Laada Rattamaratoni registreerimine ja numbrite väljastamine Maratoni distantsile

STARDID

 • 11:00 „Põltsamaa“ Lastesõitude stardid:
  • TILLUSÕIT (kuni 6-aastased)
  • N/M10
  • N/M8
 • 11:40 Avatakse stardikoridor Grand Prix´st osavõtjatele
 • 12:00 Grand Prix start
 • 12:10 Avatakse stardikoridor FruitXpress Poolmaratonist osavõtjatele
 • 12:30 FruitXpress Poolmaratoni start
 • 12:40 Avatakse stardikoridor Maratonist osavõtjatele
 • 13:00 Gardena Maratoni start

AUTASUSTAMINE

 • 12:05 „Põltsamaa“ Lastesõitude autasustamine. Vanuseklassid N/M-8 ja N/M-10
 • 15:30 Hauka Laada Rattamaratoni autasustamine: Poolmaraton, Grand Prix, Maraton
 • 17:30 Finiši sulgemine

Rajakaart

Torq TP1 - 12 km 
Küüslaugufest vahefinish  - 23 km
Torq TP2 - 27 km 
Europark mäefinish - 29 km
Hansgrohe kiirenduskilomeetri algus - 44 km
Torq TP3 - 46 km


Start on Antsla Gümnaasiumi staadionilt, kust suundutakse Pärna ja Kähri tänavat pidi linnast välja kruusateele. Teisel kilomeetril on esimene singel, mis sisaldab vanasse kruusakarjääri rajatud lihtsat krossirada millest väljutakse põllutee kaudu. Kolmandal kilomeetril läbib rada vana sigalakompleksi, mis läbitakse sõites siseruumides.
Seejärel on lõik kruusateed, ning kuuendal kilomeetril tuleb järgmine singel, mis on käänuline ja aeglane lõik männinoorendikus. Järgneb kiire kruusalõik, mis kaheksandal kilomeetril muutub piirkonnale iseloomulikuks tõusude ja langustega kurviliseks teeks. Kümnendal kilomeetril keerab tee vanale kitsale metsade vahel kulgevale teele. Tee on kitsas ja mägine. Kaheteistkümnendal kilomeetril on TP1. Seejärel muutub metsatee kitsamaks, ning üha mägisemaks. Peagi jõutakse Karula Rahvusparki ja algavad esimese tõsisemad tõusud. Kaika külas liigutakse kilomeetri jagu mööda suuremat kruusateed, ning seejärel üheksateistkümnendal kilomeetril suundutakse taas käänulistele, ning tõusudega pikitud metsateedele ja radadele.
Kahekümneseitsmendal kilomeetril on TP2. Järgneb paar kilomeetrit tasasema profiiliga metsateed, ning siis kahekümneüheksandal kilomeetril algavad tõsised tõusud ja on mäefiniś. Seejärel on viisteist kilomeetrit kulgemist kitsastel metsateedel ja radadel, ning neljakümneneljandal kilomeetril algab raja raskeim singel mille sees on ka kiirenduskilomeeter. Selle käigus vallutatakse piirkonna suurima kõrgustevahega mägi. Neljakümnekuuendal kilomeetril on TP3. Peale seda muutub rajaprofiil tasasemaks. Ületatakse asfalttee ja kulgetakse mööda metsasihte ja vanu metsateid.
Viiekümneesimesel kilomeetril jõutakse kitsale kruusaateele, ning algal lõpuspurt, mis tipneb äkilise tõusu ja laskumise üle järskude külgedega staadionimäe ja viiekümnekaheksandal kilomeetril ongi finiš.

Rajakaart

Torq TP1 - 12 km 
Küüslaugufest vahefinish  - 23 km
Torq TP2 - 27 km 
Hansgrohe kiirenduskilomeetri algus - 34 km
Torq TP3 - 36 km

Start on Antsla Gümnaasiumi staadionilt, kust suundutakse Pärna ja Kähri tänavat pidi linnast välja kruusaateele. Teisel kilomeetril on esimene singel, mis sisaldab vanasse kruusakarjääri rajatud lihtsat krossirada millest väljutakse põllutee kaudu. Kolmandal kilomeetril läbib rada vana sigalakompleksi, mis läbitakse sõites siseruumides.
Seejärel on lõik kruusateed, ning kuuendal kilomeetril tuleb järgmine singel, mis on käänuline ja aeglane lõik mäninoorendikus. Järgneb kiire kruusalõik, mis kaheksandal kilomeetril muutub piirkonnale iseloomulikuks tõusude ja langustega kurviliseks teeks. Kümnendal kilomeetril keerab tee vanale kitsale metsade vahel kulgevale metsateele. Tee on kitsas ja mägine. Kaheteistkümnendal kilomeetril on TP1. Seejärel muutub metsatee kitsamaks, ning üha mägisemaks. Peagi jõutakse Karula Rahvusparki ja algavad esimese tõsisemad tõusud. Kaika külas liigutakse kilomeetri jagu mööda suuremat kruusateed, ning seejärel üheksateistkümnendal kilomeetril suundutakse taas käänulistele, ning tõusudega pikitud metsateedele ja radadele. Kahekümneseitsmendal kilomeetril on TP2. Seejärel on seitse kilomeetrit kulgemist kitsastel metsateedel ja radadel, ning kolmekümneneljandal kilomeetril algab raja raskeim singel mille sees on ka kiirenduskilomeeter. Selle käigus vallutatakse piirkonna suurima kõrgustevahega mägi. Kolmekümnekuuendal kilomeetril on TP3. Peale seda muutub rajaprofiil tasasemaks. Ületatakse asfalttee ja kulgetakse mööda metsasihte ja vanu metsateid. Neljakümneesimesel kilomeetril jõutakse kitsale kruusaateele, ning algal lõpuspurt, mis tipneb äkilise tõusu ja laskumise üle järskude külgedega staadionimäe ja neljakümnekaheksandal kilomeetril ongi finiš.

Rajakaart

Torq TP1 - 12 km

Start on Antsla Gümnaasiumi staadionilt, kust suundutakse Pärna ja Kähri tänavat pidi linnast välja kruusateele. Teisel kilomeetril on esimene singel, mis sisaldab vanasse kruusakarjääri rajatud lihtsat krossirada millest väljutakse põllutee kaudu. Kolmandal kilomeetril läbib rada vana sigalakompleksi, mis läbitakse sõites siseruumides. Seejärel on lõik kruusateed, ning kuuendal kilomeetril tuleb järgmine singel, mis on käänuline ja aeglane lõik männinoorendikus. Järgneb kiire kruusalõik, mis kaheksandal kilomeetril muutub piirkonnale iseloomulikuks tõusude ja langustega kurviliseks teeks. Kümnendal kilomeetril keerab tee vanale kitsale metsade vahel kulgevale teele. Tee on kitsas ja mägine. Kaheteistkümnendal kilomeetril on TP.

Peale TP-d keerab rada paremale Antsla poole tagasi ja algne metsatee muutub vaikselt suuremaks kruusateeks. Kirsiks tordil on staadionimäe ületus, peale mida on 19 kilomeetrit läbitud ja finiš.

See rada on lihtne ja läbitav kõigile ratturitele. Eriettevalmistust ei ole vaja.

Võistluspaika saabumine tuleb mööda Tsooru maanteed. Paneme välja sildid mis juhivad rattavõistlustele tulijad õigele teele, ehk Antsla linnasüdamest (seal toimub laat) mööda.

Etapi korraldaja

V-Klubi MTÜ
Unno Niit
hauka@estoniancup.ee
+372 511 1402

Registreeru etapile Lastesõidule registreerumine