Caspar Austa on Samsung Estonian Cup neljakordne võitja!!!!

Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja finaaletapi Honda Jõulumäe Rattamaratoni võitis Peeter Pruus. Teisena lõpetanud Caspar Austa kindlustas endale Eesti suurima rattasarja üldvõidu. Naistest võitis täna ja sarja kokkuvõttes Greete Steinburg.

Päikeselise ja tuulevaikse ilma toel sündis täna Jõulumäel Samsung Estonian Cup osalejaterekord. Kokku oli Samsung Estonian Cup kaheksanda rattamaratoni stardis 1474 ratturit (aasta varem 1449 ratturit), neist 849 startis 60 kilomeetri pikkusele põhisõidule, poolmaratoni võttis ette 408 ratturit ning Balbiino lastesõitudes osales 217 väikest rattasõpra. Jõulumäe rada kulges juurikarohkel, valdavalt liivase pinnaga männimetsas ja nõudis sõitjatelt head rattavalitsemise oskust.

Tänase sõidu ja Samsungi-sarja üldvõidu suurfavoriit oli kollases liidrisärgis pedaalinud Austa, kes võitis Jõulumäel möödunud aastal ning kelle edu enne viimast otsustavat etappi Alges Maasikmetsa ees oli 15 punkti. Kõrgeid kohti üldarvestuse jahtisid veel Erki Pütsep, Ivo Suur ja Helmet Tamkõrv.

Peeter Pruusi otsustav äraminek toimus enne sõidu keskosas asunud vahefinišit. “Panin korraks gaasi põhja ning vaatasin, et mehed ei tulnud järele. Vahe jäi sisse ning silmside kadus,” ütles Pruus. Premium7 vahefinišis teenis teise koha punktid Erki Pütsep, Caspar Austa ees.

Finišis tunnistas Pruus, et rada oli väga raske. “Jõulumäel on väga palju pöördeid ja ratas ei veere siin pehme pinnases kuigi hästi,” tunnistas Pruus. “Siin võidab tugevam, sest grupisõitu või tuules passimist ei ole siinsel rajal harrastada kuidagi võimalik,” sõnas rohkem kui poole võistlusmaast tugevat soolosõitu teinud Pruus.Peeter Pruus_foto Jarek JõeperaPeeter Pruusi ja Caspar Austa järel ületas kolmandana lõpujoone Erki Pütsep, kes tagas endale sellega teise koha Samsung Estonian Cup rattasarja üldarvestuses, Alges Maasikmetsa ees. Caspar Austa tõusis täna vormistatud sarja üldvõiduga 13-ne aastase ajalooga Estonian Cup rattasarjas teiseks ratturiks Allan Orase kõrval, kes on suutnud üldarvestuses võita neljal korral.Austa_neljakordne võitja_foto Jarek JõeperaHonda Jõulumäe Rattamaratoni esikuuik

1. Peeter Pruus Raplamaa Rattaklubi KoMo 2:09:51
2. Caspar Austa A&T Sport TYSK Team 2:11:45
3. Erki Pütsep Fixus Sport 2:12:52
4. Markku Ainsalu Nissan Thule ProTeam 2:15:02
5. Helmet Tamkõrv Amps-Extreme Sport 2:15:18
6. Ivo Suur Nissan Thule ProTeam 2:15:22

Võistkondlikult olid Jõulumäel kiireimad Nissan Thule ProTeam ratturid, kindlustades tänase võiduga teise koha võistkondlikus üldarvestuses. Kaheksa etapi kokkuvõttes kogus enim punkte Amps-Extreme Spordi võistkond.

Hansgrohe kiirenduslõigul näitas täna kiireimat minekut Alges Maasikmets, mis tõi talle ühtlasi ka Hansgrohe kilomeetri üldvõidu kokkuvõttes. Naistest oli kiirenduslõigul kõige teravama jalaga Greete Steinburg.

U23 vanuseklassis oli kiireim võitja meeskonnakaaslane Peeter Tarvis, kes lõpetas üldjärjestuses üheksandal kohal. Sarja üldarvestuses pälvis parima U23 ratturi tiitli Sten Saarniits. Juunioride arvestuses võitis Jõulumäel Sten-Erik Ottender, mis kokkuvõttes andis talle teise kohta Karl-Arnold Vendelini järel ja Greg Hallopi ees.

Poolmaratoni finiš oli tuline. Kristjan Johanson edestas napilt M16 klassi üldvõitjat Kirill Tarassovit. Mõlemal kulus 26-kilomeetrise raja läbimiseks 1 tund ja 42 sekundit. Kuni 14-aastastest poistest oli täna kiireim Karel Georg Nõmm ja 14-16 aastastest tüdrukutest Mari-Liis Mõttus, kes kaotas poolmaratoni võitjale vähem kui neli minutit. Poolmaratoni rajal M60 klassis oli nii Jõulumäel kui sarja koondarvestuses parim teenekas rattalegend Kalju Koch.

Balbiino lastesõitudes oli M12 vanuseklassis Jõulumäel poistest kiireim Kren Kask ja tüdrukutest Indra Kutser, mõlemad on parimad ka sarja kokkuvõttes. Kuni kümne aastastest poistest võitis täna Lauri Tamm ja tüdrukutest Elina Tasane. 7-8 aastaste poiste ja tüdrukute arvestuses jõudsid esimestena finišisse Henri Valmsen ja Anette Sinisalu.

Samsung Estonian Cup 2013. aasta hooaja lõpugala ja võitjate autasustamine toimub 19. oktoobril Tallinnas.